Artur Rakowski - Po męsku o zdrowiu

#arturtestuje Asystent Cukrzyca.pl

#arturtestuje Asystenta Cukrzyca.pl

Tym razem w ramach #arturtestuje na warsztat wezmę coś niespotykanego. Nie będzie to kolejny model aspiratora, innowacyjny nebulizator czy termometr, ale…aplikacja dla diabetyków. Kiedy zgłosił się do mnie zespół Cukrzyca.pl z prośbą przetestowania  swojego nowego startupu, naprawdę poczułem się podekscytowany. Uwielbiam wprowadzać do swojej codzienności technologiczne nowinki, które ułatwiają życie. Używam analizatora snu, liczę kalorie w MyFitnessPal i korzystam codziennie z superaplikacji do zarządzania projektami Nozbe. Perspektywa przetestowania appki Asystent Cukrzyca.pl,  która ułatwia życie pacjentom chorym na cukrzycę była więc dla mnie kusząca.

W pierwszej części wpisu przedstawię pokrótce czym jest Asystent Cukrzyca.pl, jak go zainstalować i jak później z niego korzystać. A w drugiej części, już w znanej formule #arturtestuje przetestuję jego intuicyjność i ergonomię użytkowania. Sprawdzę czy przypadkiem nie jest tak, że twórcy mieli fajny zamysł,a aplikacja działa topornie i nie da się z niej korzystać.

Sprawdź więc jak wypadł Asystent Cukrzyca.pl w moim teście!

Czym jest Asystent Cukrzyca.pl? To aplikacja dla diabetyka!

Asystent Cukrzyca.pl jest głosowym, prywatnym asystentem, który osobom zmagającym się z cukrzycą pomaga w codziennym życiu. Coś co jeszcze niedawno było bajaniem w obłokach, obecnie stało się rzeczywistością. Za pomocą głosu możesz zadawać aplikacji pytania, a ona odwdzięczy się konkretną odpowiedzią.

 

O co możesz zapytać Asystenta Cukrzyca.pl?

Aplikację możesz zapytać o tematy, które na co dzień zajmują każdego diabetyka. Ale wcale nie musisz chorować na cukrzycę, żeby móc korzystać z wiedzy Asystenta.

asystent cukrzyca.pl opinie

 • Jeśli podobnie jak ja walczysz z nadwagą albo zmagasz się z insulinoopornością możesz poznać wartość indeksu glikemicznego poszczególnych produktów spożywczych.  Jeśli nie zaznajomiłeś się z definicją indeksu glikemicznego, to mocno zachęcam Cię do przeczytania tego wpisu.
 • Innymi ważnymi parametrem, które śnią się po nocach osobom z cukrzycą są wymienniki węglowodanowe i wymienniki białkowo-tłuszczowe. Dzięki znajomości wartości wymienników w poszczególnych produktach spożywczych diabetyk jest w stanie dopasować odpowiednią dawkę insuliny i uniknąć w ten sposób niedocukrzeń lub przecukrzeń.Oczywiście wysokość wymiennika można obliczyć na piechotę i nie jest to nawet takie trudne, ale przyjmując pięć  bogatych posiłków w ciągu dnia nie trudno o pomyłkę. Dlatego podawanie wartości wymienników przez Asystenta jest jak znalazł!
 • To co wzbudziło we mnie ochy i achy jest podpowiadanie cukrzykowi, ile insuliny powinien podać sobie w danej chwili. To już jest medycyna 2.0!
 • Asystent Cukrzyca.pl nie jest jednak wyłącznie sterowanym głosem kalkulatorem. To co również przypadło mi do gustu to jego walor edukacyjny. Możesz go bowiem zapytać również o to co zrobić, gdy masz za niski albo za wysoki poziom cukru, albo poprosić nawet o dodatkową motywację do dbania o dietę na co dzień.Brzmi naprawdę niewiarygodnie, prawda? Spróbuj więc sam, zainstaluj Asystenta i przetestuj go przez chwilę.

Jak zainstalować asystenta Cukrzyca.pl na swoim smartfonie?

Asystent Cukrzyca.pl korzysta z silnika Asystenta Google, który jest wbudowany w każdym smartfonie z Androidem 5.0 wzwyż. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone, Asystenta Google możesz pobrać spokojnie z AppStore.

test asystenta cukrzyca.pl

Na telefonach z Androidem uruchomisz Asystenta Google przytrzymując dłużej przycisk Home, albo wypowiadając przy odblokowanym ekranie komendę „OK, Google!”

Chcąc zadać pytanie konkretnie Asystentowi Cukrzyca.pl wystarczy wypowiedzieć na przykład:

OK Google! Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny jabłka.

Potem możesz spokojnie prowadzić rozwmowę z Asystentem:

 •  jaki jest wymiennik węglowodanowwy bułki pszennej?
 • jaki jest ładunek glikemiczny  jogurtu truskawkowego?
 • co zrobić ze zbyt wysokim cukrem we krwi? 
 • Zmotywuj mnie do działania! 

Czatbot Cukrzyca.pl na Messengerze

Może zdarzyć się tak, że z jakichś powodów nie będziesz mógł sterować Asystentem za pomocą głosu. Być może będziesz podróżował pociągiem w strefie ciszy, brał udział w ważnym spotkaniu lub wykładzie i mówienie do telefonu będzie passe. Spokojnie! Alternatywą dla Asystenta jest Czatbot na Messengerze. Wystarczy, że odwiedzisz profil Cukrzyca.pl na Facebooku i napiszesz do nich wiadomość prywatną.

aplikacja dla diabetyków test

W ten sposób nawiążesz relację z botem, któremu będziesz mógł zadać te same pytania co Asystentowi.


#arturtestuje asystenta Cukrzyca.pl

Asystent Cukrzyca.pl – wygląd 10/10

 •  minimalistyczny design – aplikacja bardzo ładnie się prezentuje. Ma prosty i przejrzysty interfejs.

Asystent Cukrzyca.pl – zakres i wiarygodność danych

 •  tworzony przez specjalistów – nad poziomem merytorycznym i wiarygodnością danych czuwają wybitni specjaliści z dziedziny diabetologii. Większość z nich nosi tytuł doktora nauk medycznych. Możesz być więc pewny, że przekazywane przez Asystenta dane są zgodne z aktualną wiedzą medyczną.
 • duży zakres danych – asystent poda bez problemu indeks glikemiczny, ładunek glikemiczny, wymiennik węglowodanowy, oraz wymiennik białkowo-tłuszczowy konkretnego produktu.
 • walor edukacyjny – asystent podaje jasne definicje, pozwala oswoić się z chorobą zwłaszcza u osób, którym dopiero co zdiagnozowano cukrzycę i krok po kroku pomaga poradzić sobie z niedocukrzeniem lub zbyt dużym poziomem cukru we krwi
 • stale aktualizowana baza danych– baza produktów żywnościowych jest stale aktualizowana
 • brak przepisów dla diabetyków – przydałaby się baza szybkich przepisów dla diabetyków, która pomogłaby stworzyć tygodniowy jadłospis. Na tą chwilę brakuje takiego udogodnienia.

aplikacja dla diabetyków

Asystent Cukrzyca.pl – wygoda użytkowania (user-friendly)

 • dostępność na urządzeniach – póki co dostępny jest na telefonach z Androidem oraz iOS.
 • nie tylko dla diabetyków – z aplikacji spokojnie mogą korzystać osoby walczące z nadwagą i otyłością, które zwracają uwagę na indeks i ładunek glikemiczny spożywanych pokarmów.
 • proste uruchamianie – asystenta można przywołać głosem lub przytrzymując przycisk HOME
 • z łatwością rozpoznaje głos – asystent nie ma większych problemów z rozpoznawaniem mowy
 • nierozbudowany interfejs – i to jest akurat zaleta. Aplikacja nie jest przeładowana informacjami i jest bardzo czytelna.
 • szybko odpowiada na pytania – asystent odpowiada niemal automatycznie na zadany problem
 • wysyła linki do artykułów – rozmawiając z Asystentem na dany temat otrzymasz również link do artykułu, dzięki któremu dowiesz się więcej.
 • nie obciąża telefonu – aplikacja nie spowalnia działania telefonu. Jest lekka i szybko działa.
 • brak reklam – póki co działanie aplikacji nie jest uprzykrzane przez wyskakujące reklamy

arturtestuje asystenta cukrzyca.pl

Asystent Cukrzyca.pl – zalety korzystania z aplikacji

 • ułatwia codziennie życie cukrzykom – cukrzyca jest chorobą, która wymaga wytrwałości i wielu czynności w ciągu dnia. Asystent znacznie ułatwia codzienność dostarczając gotowych danych osobie chorej na cukrzycę.
 • zwiększa przestrzeganie zaleceń lekarskich – asystent pomaga obliczyć dokładną dawkę insuliny, dzięki czemu diabetyk nie jest narażony na przecukrzenie lub niedocukrzenie.
 • motywuje do kontrolowania choroby – aplikacja przekazuje również ciekawe informacje związane z cukrzycą, motywuje do przestrzegania diety

cukrzyca aplikacje

Asystent Cukrzyca.pl – cena

 •  zupełnie darmowy – sporo aplikacji z kategorii Zdrowie wymaga opłacenia subskrypcji. Asystent Cukrzyca.pl jest zupełnie darmowy!

Asystent Cukrzyca.pl – podsumowanie

Asystent Cukrzyca.pl jest bardzo poręczną i intuicyjną aplikacją, która z pewnością ułatwi codzienne zmagania choremu na cukrzycę. Dzięki niemu diabetyk z łatwością skomponuje odpowiedni dla siebie posiłek, poda sobie odpowiednią dawkę insuliny oraz zwiększy poziom wiedzy na temat swojej choroby. Dużym plusem jest zespół specjalistów, którzy trzyma pieczę nad wiarygodnością przekazywanych danych. Cieszy również opcja motywowania do dalszego kontrolowania choroby oraz fakt, że jest to zupełnie darmowa aplikacja. Do pełni szczęścia brakuje jednak możliwości przekazania przez asystenta szybkich przepisów na niskowęglowodanowe posiłki dla osoby chorującej na cukrzycę. Widzę jednak, że zespół stale aktualizuje Asystenta, więc wierzę, że w przyszłości również pojawi się taka opcja.


Świat mknie do przodu, a technologia nieubłaganie zmienia nasze życie.

Ja jednak nie widzę w tym żadnego zagrożenia – wręcz przeciwnie jeśli smartfon i różne aplikacje są w stanie zmienić nasze codziennie życie na lepsze, zwłaszcza w czasie zmagań z chorobą, to nie ma sensu być upartym i trwać w starych, tradycyjnych nawykach.

Jeśli masz w rodzinie lub kogoś wśród znajomych z cukrzycą albo nadwagą zachęć, by poznał tą super aplikację dla diabetyków. Dwie minuty poświęcone na jego przeczytanie mogą zmienić jego codzienność.

Jeśli sam używasz jakiś aplikacji wspomagających zdrowie zostaw komentarz pod wpisem. Chętnie wymienię się z Tobą opiniami w tym temacie 😉

Dużo słońca życzę w te chłodne poranki!

Artur

Podobne wpisy

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do newslettera

Wszystkie treści przedstawione na arturrakowski.pl mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autorów. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.