Artur Rakowski - Po męsku o zdrowiu

#arturtestuje aspirator Nose Frida

#arturtestuje aspirator Nose Frida

aspirator-do-nosa-nose-frida

Aspirator Nose Frida to sprzęt, który zna chyba każdy.

Jedni go kochają, inni nienawidzą.

W moim domu Frida gościła przez długi czas, więc mogę podzielić się z Tobą obszernymi spostrzeżeniami!

Aspirator Nose Frida – co znajdziesz w opakowaniu?

W poręcznym etui znajdziesz plastikową tubę, wężyk z zatyczką oraz 4 wymienne filtry.

Aspirator Nose Frida – jak złożyć sprzęt?

Przed pierwszym użyciem wymyj dokładnie tubę przy pomocy mydła i wody i koniecznie osusz oba części. To bardzo ważna czynność. Jeśli nie wysuszysz dokładnie elementów aspiratora kropelki wody przedostaną się przez filtr do wężyka. Z czasem zacznie tam wszystko gnić, brzydko pachnieć, a aspirator będzie nadawał się do wyrzucenia.

Po osuszeniu umieść filtr wewnątrz otworu zatyczki, a samą zatyczkę połącz z tubą delikatnie dociskając obie części, aż usłyszysz „klik”. No i Twój odkurzacz jest gotowy do użycia.

frida-testy-opinie

Czytaj również: #arturtestuje aspirator Colibri

Aspirator Nose Frida – bezpieczeństwo u dzieci

 • specjalnie wyprofilowana końcówka – jest zaokrąglona na końcu i nie wyrządza krzywdy dziecku.
 • tworzywa są wolne od ftalanów – czyli Frida może mieć kontakt z dziećmi
 • dziecko może z łatwością rozdzielić wężyk od ustnika, korpus od końcówki z filtrem i wężykiem – te części są małe więc stwarzają ryzyko połknięcia czy zakrztuszenia – nie pozostawiaj malucha sam na sam ze sprzętem

Aspirator Nose Frida – wygoda użytkowania

 • Frida jest mało higieniczna – wiele osób zarzuca jej, że rodzic aspirując dziecko zasysa nie tyle wydzielinę,  co niewidoczne gołym okiem wirusy i bakterie do płuc. Firma przedstawia jednak wyniki badań w których dowodzi, że filtr jeśli jest właściwie użytkowany to nie jest środowiskiem namnażania bakterii.
 • Frida wymaga sporej siły oddechu – mam wrażenie, że trzeba mieć płuca pływaka lub trębacza z amerykańskiej parady.
 • Frida nie hałasuje – w porównaniu do aspiratorów podłączanych do odkurzacza lub elektrycznych odciąganie kataru Fridą nie generuje hałasu.
 • Frida nie nadaje się dla ruchliwego dziecka – taki maluch z łatwością rozłoży Fridę na części pierwsze podczas odciągania wydzieliny
 • wężyk wymaga umycia i osuszenia – po każdej aspiracji – tak zaleca producent. Niestety czasami zdarza się, że wężyk nie zdąży wyschnąć do czasu kolejnej aspiracji.
 • wydzielina łatwo dostaje się do wężyka – przy obfitej wydzielinie zdarza się, że wydzielina pokonuje filtr i dostaje się do rurki, gdyż konstrukcja aspiratora umożliwia takie wypadki.
 •  Frida jest zamknięta w wygodnym etui – dzięki temu elementy aspiratora nie muszą walać się i gubić po szufladach.
 • gumowy ustnik – łatwo odłącza się od wężyka albo wyślizguje się z ust. Sopelek albo Nosiboo mają dużo lepsze rozwiązania moim zdaniem.

Aspirator Nose Frida – childfriendly

 • ile mam i ojców tyle opinii – Fridę używaliśmy stosunkowo długo. Był okres, że Amadeo nie bał się aspiracji, a pewnego dnia uparł się i uciekał przed Fridą gdzie pieprz rośnie. Zmusiło to nas do szukania alternatyw. Pamiętaj, że ważne jest właściwe podejście do tematu odciągania. Napisałem na ten temat oddzielny wpis.
 • nieużywana Frida  może pełnić rolę zabawki. Możesz uczyć dziecko na pluszaku lub lalce odciągania kataru albo pobawić się w doktora.

Czytaj również: #arturtestuje aspirator Katarek

Aspirator Nose Frida – skuteczność

 • Frida nadaje się raczej do odciągania zwykłej wydzielinyma problem z odciąganiem gęstych i lepkich glutów. Ale to przypadłość większości aspiratorów ręcznych. Ten typ tak ma!
 • skuteczność zależy tak naprawdę od siły wdechu – osoby, które nie mają super-pojemnych płuc mogą polec przy Fridzie.

Aspirator Nose Frida  – jakość tworzyw

 • tworzywa są bardzo dobrej jakościwężyk i korpus sprawiają wrażenie solidnych

Aspirator Nose Frida – wygląd

 • trudno ocenić wygląd aspiratora 😉 wygląda jak większość tego typu sprzętów. Kształt z pewnością jest bardziej przyjazny od aspiratorów elektrycznych

Aspirator Nose Frida – cena

 • Frida kosztuje około 25złcena jest przyjazna. Ale należy wziąć pod uwagę koszty dodatkowych filtrów (lubią się gubić).
 • wężyka nie da się dokupić – a to najbardziej newralgiczny moim zdaniem element Fridy. 
 • >>sprawdź dokładną cenę Nose Fridy na CENEO <<

Czytaj również: #arturtestuje aspirator Sopelek

Aspirator Nose Frida – Podsumowanie

Mam problem z jednoznaczną oceną tego aspiratora. To legendarny wręcz produkt, ale część rodziców go chwali, a część odradza zakup. Mam wrażenie, że większość i tak sięgnie na początku po ten sprzęt, a później ewentualnie będzie szukać alternatyw. Na korzyść Fridy przemawia jakość materiałów oraz brak hałasu podczas pracy. Wadami tego aspiratora jest wężyk, który długo schnie i stosunkowa duża siła wdechu potrzebna do odciągania kataru.

Zobacz koniecznie testy aspiratora Sopelek oraz aspiratora Nosiboo Pro!

Mocno Cię ściskam

Artur

 

Podobne wpisy

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do newslettera

Wszystkie treści przedstawione na arturrakowski.pl mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autorów. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.