Artur Rakowski - Po męsku o zdrowiu

Novama Prime+ test i recenzja

#arturtestuje Novama Prime+

novama primeCiśnieniomierze dla kobiet w ciąży to nadal niezagospodarowana nisza rynku sprzętów medycznych. Modeli, które są zwalidowane dla przyszłych mam jest niewiele. Tymbardziej z wielką ochotą przystąpiłem do testowania jednego z nich – modelu Novama Prime+

Novama Prime+ pierwsze wrażenia

Ciśnieniomierz Novama Prime+ po otwarciu opakowania niczym mnie nie zaskoczył. Nie było więc efektu “wow” jakiego niekiedy doświadczam. No może poza kolorystyką samej bryły – trafił mi się różowy egzemplarz. Zdaję sobie sprawę, że takie puszczanie oka do żeńskich użytkowniczek może się podobać.

Novama Prime+ – co znajdziesz w opakowaniu?

Wewnątrz pudełka z Novama Prime+ znajdziesz:

 • naramienny, automatyczny ciśnieniomierz
 •  uniwersalny mankiet 22-42cm M+L
 • 4 baterie AAA
 • instrukcja użytkowania
 • prostą torbę na zamek do przechowywania aparatu
 • dzienniczek samokontroli

Novama Prime+ – wygoda użytkowania

Walidacja dla kobiet w ciąży

Model Prime+ jest jednym z tych ciśnieniomierzy, które nadają się do pomiaru ciśnienia krwi przez kobiety w ciąży. Potwierdza to specjalna walidacja, która oznacza, że przed wprowadzeniem do obrotu sprzęt był testowany na realnych użytkowniczkach będących w ciąży. Jeśli nie wiesz czy każda przyszła mama powinna mierzyć ciśnienie specjalnie zwalidowanym aparatem odsyłam Cię do poniższego wpisu.

Czytaj również: Jak wybrać ciśnieniomierz dla kobiet w ciąży + LISTA ZWALIDOWANYCH MODELI

test ciśnieniomierza dla kobiety w ciąży

Delikatny pomiar podczas pompowania.

W Prime+ znajdziemy znaną już z niektórych modeli technologię delikatnego, bezuciskowego pomiaru podczas pompowania. Dzięki niemu czas pomiaru jest skrócony, a przyszła mama nie odczuwa dyskomfortu z powodu bolesnego ucisku. Bezbolesny pomiar sprawia, że wynik jest jeszcze dokładniejszy, bo nie jest obarczony dodatkowym stresem mającym przecież wpływ na ciśnienie krwi.

Czujnik wykrywania arytmii

Novama Prime+ to bardzo prosty model ciśnieniomierza, dlatego obecność czujnika wykrywania arytmii cieszy. Myślę, że to ważny parametr również dla przyszłych mam, gdyż ciąża jest okresem, który sprzyja pojawieniu się zaburzeń rytmu. Więc dzięki Prime+ wykonamy pomiar podczas niemiarowej pracy serca, a jednocześnie zostaniemy poinformowani, że praca serca odbiegała od normy.

Wiarygodność pomiaru

W modelu Novama Prime+ z jednej strony mamy walidację dla kobiet w ciąży, czujnik arytmii, a z drugiej dokładność pomiaru potwierdzoną klinicznie przez ESH (European Society of Hypertension – Europejskiego Stowarzyszenia Nadciśnienia).Wynosi ona +/- 3mmHg  w przypadku ciśnienia i +/- 4% zmierzonej wartości pulsu.

 

Novama Prime+ – jakość tworzyw

Novama Prime+ jest solidnie wykonany. Nie ma tu co prawdę fajerwerków – typu podgumowane przyciski itd, ale naprawdę nie ma do czego się przyczepić.

Wygląd

Na uwagę zasługuje bardzo duży, kontrastowy wyświetlacz. Dzięki temu jest bardzo czytelny. Fajnym urozmaiceniem tego modelu są dostępne, trzy wersje kolorystyczne – biała, czarna i różowa.

Novama Prime+ – cena

Model Prime+ kosztuje ok. 180zł. Z moim kodem rabatowym ARTURNOV w sklepie Novamed.pl zapłacisz 10% mniej.  Owszem możemy spotkać tańsze modele, ale w tym przypadku płacimy za walidację dla kobiet w ciąży.

Podsumowanie

Novama Prime+ to prosty (ale nie słaby!) ciśnieniomierz przeznaczony dla kobiet w ciąży. Na uwagę zasługuje walidacja, wiarygodność pomiaru potwierdzona przez ESH, czujnik wykrywania arytmii i duży, czytelny ekran. Przyszłe mamy docenią z pewnością różową wersję kolorystyczną. Miłym zaskoczeniem jest też ochronne etui, które przyda się w czasie podróży.


Skrót testu

Wygoda użytkowania

 • bezuciskowy pomiar – specjalna technologia pomiaru w czasie pompowania
 • czytelny ekranczcionka jest czytelna. bo ekran duży i kontrastowy
 • poręczne etui – z materiału na zamek. Wygodne do przenoszenia.
 • czujnik wykrywania arytmii – duży plus!
 • brak zasilacza – zawsze mnie to smuci, ale można dokupić oddzielnie, bo gniazdo 3,5V jest

Wiarygodność pomiaru

 • walidacja dla kobiet w ciąży – ten model jest specjalnie zwalidowany do użytku przez kobiety w ciąży
 • dokładność potwierdzona klinicznie – przez ESH (Europejskie Stowarzyszenie Nadciśnienia)
 • wysoka dokładność +/- 3mm Hg i +/- 4% w przypadku pulsu

 Jakość tworzyw

 • bez fajerwerków – tworzywa są solidne, ale brakuje np. podgumowanych przycisków (kwestia gustu!)
 • rzepy – bardzo solidnie trzymają mankiet na ramieniu 

Novama Prime+ – wygląd

 • ok – niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji, no chyba, że trafił Ci się różowy model 😉

Cena

 • stosunkowo wysoka – 180 zł wydaje się trochę dużo, ale płacimy za walidację dla kobiet w ciąży. No i mamy czujnik wykrywania arytmii!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać ciśnieniomierz na miarę własnych potrzeb to zapraszam do lektury poniższego wpisu:

Jak wybrać ciśnieniomierz? + cenne wskazówki

Zerknij również na inne moje testy sprzętów – znajdziesz je w specjalnej kategorii #arturtestuje (klik-klik)

Mam dla Ciebie też świetną wiadomość. Jeśli dajesz wiarę moim analizom i recenzjom sprzętu, to mamm dla Ciebie dwa specjalne kody rabatowe do wykorzystania na zakupy w sklepie Vitammy.pl oraz Novamed.pl

Podobne wpisy

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do newslettera

Wszystkie treści przedstawione na arturrakowski.pl mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autorów. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.