Artur Rakowski - Po męsku o zdrowiu

Pakiet badań – jak namówić na niego faceta?

Jak namówić faceta na pakiet badań albo wizytę u lekarza?

Regularne wykonywanie pakietu badań to dla mnie jeden z filarów zdrowego i mądrego życia. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że jeżeli w miarę dobrze się odżywia i jako tako się rusza, to temat ich dbania o zdrowie jest wyczerpany.

Jest jednak tak,  że rodzimy się już z pewnym piętnem – predyspozycjami genetycznymi, które mogą sprzyjać rozwojowi jednych chorób, a z drugiej strony zmniejszać ryzyko wystąpienia innych.

Oczywiście – robiąc te wszystkie dobre rzeczy dla swojego zdrowia mamy realny wpływ na to, by zmieniać to co już “ten z góry” dla nas przewidział.

Jednak bez regularnych badań tak naprawdę nie wiemy czy z naszymi staraniami o zdrowie podążamy we właściwym kierunku i  czy są w ogóle skuteczne.

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że pokutuje taki stereotyp faceta, który unika badań  jak diabeł święconej wody.

Spotykałem takich mężczyzn w domu, w szkole, za apteczną ladą, przy piwie – jestem więc skłonny się zgodzić z takim postawieniem sprawy.

Zresztą, gdy opublikowałem dwa wpisy

to moja skrzynka odbiorcza zapchała się wiadomościami.

Żony, matki i kochanki prosiły mnie, żebym napisał taki praktyczny wpis o tym jak namówić faceta na wizytę u lekarza. Męskie zdrowie  bardzo mi leży na sercu. Postanowiłem więc jakoś ugryźć ten temat – jak namówić faceta na podstawowy pakiet badań?

Tak się złożyło, że ostatnio byłem gościem podcastu “Ta Która Wie.

ta która wie

Paulina zaprosiła mnie do rozmowy, bo chciała poznać moje męskie spojrzenie na temat problemu stosowania profilaktyki u mężczyzn. A w zasadzie jego braku.

Jak się szybko okazało solidarność plemników wygrała, a ja stałem się trochę adwokatem diabła w tej rozmowie.

Zapraszam Cię do odsłuchu naszego wspólnego odcinka. Dowiesz się z niego:

  • jak dbam o swoje zdrowie? Czy ktoś mi w tym pomaga? Jak to robi?
  • dlaczego mężczyźni stronią od wizyty u lekarza?
  • co partnerka lub przyjaciółka może zrobić, by namówić faceta do regularnego badania się
  • jakie badania może zrobić każdy z nas – nie wychodząc z domu?Wyszła nam bardzo miła rozmowa, w czasie której starałem się pokazać męski punkt widzenia.

5razones ta która wie

Paulina opublikowała również transkrypcję nagrania w razie gdybyś wolał/wolała przeczytać naszą rozmowę. Znajdziesz je pod tymi linkami:

Paulina oprócz tego, że nagrywa podcasty – to również jest entuzjastką karmienia piersią, pasjonatką flamenco,  matką dwójki wspaniałych dzieci, a do tego prowadzi poczytny blog 5razones.

5 razones paulina tracz

I jakie ma fajne rzeczy w swoim sklepie!

Do usłyszenia w podcaście – zobacz co dobrego nam wyszło ze wspólnej kooperacji?

Artur

Podobne wpisy

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do newslettera

Wszystkie treści przedstawione na arturrakowski.pl mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autorów. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.