Artur Rakowski - Po męsku o zdrowiu

Share Week 2019

Tym wpisem chcę trochę odbiec od głównego nurtu tematycznego mojego bloga.

Postanowiłem, że od czasu do czasu podzielę się z Tobą również tutaj kawałkiem mojego życia – nie do końca związanym ze zdrowiem, sprzętami medycznymi i ojcostwem.

Zwłaszcza, gdy nie korzystasz z Instagramu i nie wiesz co na bieżąco u mnie słychać.

Co czytam na co dzień?

Zanim w ogóle zacząłem pisać bloga – byłem wielkim fanem tej formy internetowej publicystyki (chyba tak to mogę nazwać).

Czytałem wiele blogów zazwyczaj przy porannej kawie. Skutecznie zastępowały mi prasę i telewizję, od których od jakiegoś czasu trzymam się z daleka.

O dziwo – unikałem również blogów związanych z tematyką zdrowotną. Myślę, że po części dlatego, że ośmiogodzinna zmiana w aptece, żona-farmaceutka i tuzin przyjaciół z tej samej branży wystarczyły do tego, by trochę odpocząć od tego tematu.

Czytałem więc sporo blogów związanych z finansami, dotyczących produktywności, a nawet blogów o tematyce psychologicznej.

Obecnie obserwuję jeszcze więcej blogów i nie wyobrażam sobie dnia bez lektury choćby jednego lub dwóch wpisów moich ulubionych internetowych twórców.

Dzięki nim czuję, że się każdego dnia uczę się czegoś nowego, przekraczam kolejne myślowe horyzonty i patrzę na świat zupełnie inaczej niż dotychczas.

Dlatego dzisiaj przy okazji akcji Share Week 2019 organizowanej przez (ulubionego de facto) Andrzeja Tucholskiego postanowiłem podzielić się trzema blogami, które uważam, że powinieneś śledzić.

1. Pan Tabletka.pl – cóż…nie mogło być inaczej. Z Marcinem mam przyjemność współpracować na co dzień. Wspieramy się wzajemnie, robimy burzę mózgów, a czasami i narzekamy na swoje żony.

Pan Tabletka nie znalazł się jednak w tym zestawieniu dlatego, bo wiele mnie z nim łączy. Znalazł się tu, bo potrafię na jego robotę spojrzeć trochę z góry – jak zwykły rodzic, zwykły zjadacz ibupromu.

I gdy tak patrzę na działalność Pana Tabletki – to jego blog naprawdę wybija się ponad przeciętność.

artur-rakowski-poleca

2. Dbaj o wzrok – z Justyną poznaliśmy się na…Instagramie. Potem zaprosiła mnie do udziału w ubiegłorocznej EyeCareConference, na której spotkałem bardzo dużo inspirujących ludzi – dla których wzrok jest…całym światem – okulistów, optometrystów i zwykłych pacjentów.

artur-rakowski-poleca-2

Czytając wpisy na blogu Justyny i oglądając jej relacje na Instagramie czuję po prostu, że z jej wiedzą którą przekazuje moje oczy są bezpieczne 😉

Zresztą na blogu znajdziesz wywiad z Justyną na temat rozwoju wzroku u najmłodszych.

3. Bucki.pro – ostatnią pozycję zarezerwowałem dla Piotra Buckiego i jego blog. Piotrka trudno zamknąć w krótką formułkę. Choć nie znamy się osobiście (może kiedyś się to zmieni) to widzę, że jest człowiekiem wielu talentów. Jest szkoleniowcem, wykładowcą, nauczycielem, dziennikarzem, coachem i managerem. Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją i  relacjami międzyludzkimi.

Poranna lektura jego wpisów z serii #human_of_mylife albo prawda_czy_fałsz były balsamem dla mojej targanej skrajnościami duszy. I dlatego go dzisiaj wyróżniam.


Wszystkich, których nie umieściłem obok tego zacnego towarzystwa, zwyczajnie przepraszam. Niestety zasady Share Week są jasne – tylko TRZY WYJĄTKOWE BLOGI. I niech tak zostanie.

Liczba blogów, vlogów i Instagramowych profili rośnie niemal w skali logarytmicznej. Nie nadążam śledzić wszystkich i zawsze mam poczucie, że gdzieś umyka mi jakiś fajny wpis, inspirująca osoba. Jeśli czytasz kogoś takiego, który Cię inspiruje – podziel się nim w komentarzu.

Zróbmy sobie taki mały szer łik 2019 tutaj u mnie na blogu.

Trzymaj się!

Cześć!

 

Podobne wpisy

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do newslettera

Wszystkie treści przedstawione na arturrakowski.pl mają jedynie wartość informacyjną, edukacyjną i przedstawiają osobiste opinie autorów. Pod żadnym pozorem nie mogą zastąpić indywidualnej porady farmaceutycznej, lekarskiej, położniczej, psychologicznej, ani żadnej innej. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.